ODS a Starostové pro občany spolu

Společná kandidátka ODS a Starostů pro občany na Vysočině je vyústěním dlouhodobé dobré spolupráce, která se v minulosti projevila v např. v senátních volbách. Vznik společné kandidátky nicméně není založen pouze na historické podpoře, ale především na společných programových prioritách a ideovém zaměření. ODS i Starostové mají přístup ke krajské politice velmi podobný a jednoduchý - kraj má občanům sloužit, poskytovat servis a chránit svobodu i autonomii obcí a jejich obyvatel bez zbytečných regulací a příkazů.

Předseda STO a dvojka krajské kandidátky, starosta obce Police Karel Janoušek představuje svoje hnutí takto : "Pod názvem Starostové pro občany vzniklo naše hnutí v roce 2012. Na společné kandidátce je za nás 14 starostů a 1 místostarostka. Tyto kandidáty navrhli sami občané v našich obcích tím, že je zvolili už poněkolikáté do vedení jednotlivých obcí v komunálních volbách. Starostové jsou v denním kontaktu s občany a velice dobře znají jejich potřeby. Pro naše hnutí jsou prioritou lidé a jejich život v jednotlivých obcích, městysech a městech. Pokud se bude dobře žít občanům v našich obcích a ty se budou dále rozvíjet, bude se dařit i celému Kraji Vysočina"...

Do čela společné kandidátní listiny se postavil dlouholetý člen ODS a regionální politik, Mgr. Vítězslav Schrek. Jak to vidí on ? "Vést koaliční kandidátku ODS a Starostů pro občany v krajských volbách je pro mě ctí, ale samozřejmě i velkým závazkem. Posledních týdny, kdy jsem se intenzivně setkával a diskutoval se členy ODS z celé Vysočiny, mne utvrdily v tom, že jsme schopni sestavit a nabídnout kvalitní, srozumitelný a reálný program, který bude ve spojení se zkušenostmi starostů obcí kvalitní nabídkou pro dobrý život obyvatel Vysočiny. Vím, že budeme skvělý tým. Těším se na vzájemnou spolupráci a věřím že náš program a hlavně kandidáti, dokážou oslovit každého z vás..."