Dopis od kandidátky Martiny Bártové

29.08.2020

Vážení občané kraje Vysočina, přátelé.

Obvykle tak ten měsíc před volbami se začínají jednotliví kandidáti probouzet ze čtyřletého spánku, sedají k počítačům a "slibovacímí" slohovými cvičeními začínají prosit voliče o jejich hlasy. Asi je to slušnost. Jak vidíte, sedám a začínám psát taky. Ale překvapivě mi tímto příspěvkem nejde o vaše hlasy, ale...o vaši krev.

Ne, prosím, nelekejte se ! Vážně nejsem upír - ač to někteří naší straně občas také připisují, ani nesháním ingredience pro výrobu nápoje věčného života. Vlastně tu krev vůbec nechci pro sebe, ani pro nikoho konkrétního. Můžete si jí trochu odložit jen tak do zásoby - nikdy totiž nevíte, kdy a komu se může hodit. Teď vážně - jde o to, že nemocnice u nás na Vysočině aktuálně bojují s nedostatkem krve. Je to zajímavé, vždyť dneska se dá přece všechno nahradit a ošidit. Na obalu od "poctivé šunky" z jakéhosi agrokombinátu se dočtete, že je uvnitř 40% masa a zbytek je mouka, stabilizátory a voda. Krev se překvapivě vodou a éčkama zatím vědcům naředit nepovedlo. Takže je pořád potřeba ta stará, dobrá, domácí - prostě ta vaše. Jenže chybí dárci. Jestli jí teda máte půl litříku navíc, zkuste prosím zavolat na nejbližší transfuzní stanici a objednat se. Odběr nijak nebolí - je to stejné píchnutí jako běžná injekce a dokonce si při tom člověk může čtvrthodinky poležet :-)

Na začátku bylo něco o těch hlasech. Máme tu úžasnou možnost, že si už pár let můžeme svobodně vybrat, komu ten svůj v nadcházejících volbách darovat. Je to jenom na vás - klidně tomu, kdo vám za něj slíbí nejvíc. U krve je to složitější, správný odběr je totiž bezplatný. Ovšem ten, kdo vaši krev jednou nakonec dostane, vám za ni bude opravdu a upřímně vděčný - a vy si budete moci být jistí, že tahle vaše volba byla stoprocentně správná....

Martina Bártová
Radní města Třebíče
3. na kandidátce do krajských voleb 2020 za koalici ODS a STO