ODS a Starostové pro občany myslí na všechny obyvatele Vysočiny

21.07.2020

Pro podzimní volby do zastupitelstva Kraje Vysočina kandidují občanští demokraté s hnutím Starostové pro občany. V Jihlavě při dnešním oficiálním zahájení své kampaně představili společnou kandidátku vedenou Mgr. Vítězslavem Schrekem a volební program.

Program koalice ODS a Starostů je rozdělen do šesti hlavních priorit, je podrobně zpracovaný a obsahuje i návrhy konkrétních řešení.

PRIORITY:

Zdravý kraj - půda, voda, lesy - garant Mgr. Karel Janoušek

Ochrana pracovních míst, podpora zaměstnavatelů a podnikání - garant Karel Kratochvíl

Zdravý život, dostupné zdravotní služby, bezpečí - garant MUDr. Radek Černý

Podpora obcí a života v nich. Rozvoj a dostupnost služeb a informačních sítí - garant Petr Bárta

Podpora sociálních služeb, pečujících rodin, zájem o život seniorů - garant Mgr. Martina Bártová

Digitalizace, digitální svět komunikace, vzdělávání, úřad bez papírů - garant Mgr. et. Mgr. Jan Sojka

"Společná kandidátka občanských demokratů se starosty zejména menších obcí je potvrzením našich velmi podobných představ o prosazování slušné a poctivé politiky a také důkazem naší snahy sestavit a prosadit program, který myslí opravdu na všechny obyvatele Vysočiny. ODS má starosty a zastupitele především ve větších městech, Starostové pro občany zase velmi dobře rozumí potřebám venkova," okomentoval historicky první koaliční kandidátku ODS a Starostů pro občany lídr kandidátky občanský demokrat Vítězslav Schrek.

"Naše hnutí je založeno na obdobných hodnotách jako ODS a má prakticky stejný náhled na to, jak by měl kraj fungovat. Do voleb jdeme společně s heslem "Probuďme Vysočinu" a já jsem přesvědčen, že víme, jak na to," dodává předseda hnutí Starostové pro občany a starosta Police Karel Janoušek.

"Naši kandidáti v čele s Vítězslavem Schrekem a Karlem Janouškem tvoří silný a zkušený tým, je pro mě ctí naše čelní kandidáty ze zadních pozic podpořit. Obsah a prezentace našich programových priorit potvrzují, že našim hlavním cílem je spravovat kraj, který bude především občanům sloužit, poskytovat servis a chránit svobodu obyvatel i autonomii obcí - vše bez zbytečných regulací a příkazů,", říká předseda Senátu a současný krajský zastupitel Miloš Vystrčil.